18. 11.2016r. w Zespole Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyło się spotkanie z nauczycielami na temat „Pierwsza pomoc w sytuacji kryzysowej”, które poprowadziła psycholog Aleksandra Palczewska-Chrześćjan.

Uczestnicy mieli szansę pogłębić swą wiedzę w zakresie pomocy osobie kryzysującej. Poznali procedury postępowania w przypadku kryzysu rozwojowego oraz sytuacyjnego. W pracy warsztatowej z wykorzystaniem uczenia się grupowego modelem Jigsaw nauczyciele zapoznali się z etapami interwencji kryzysowej. Szczególnie ważne jest szybkie wsparcie nastolatka przeżywającego kryzys rozwojowy, tożsamości lub kryzys sytuacyjny. Opracowano schemat postępowania, wskazówki dla interwenta w różnych sytuacjach kryzysowych, np.:

- stracie kogoś bliskiego

- myśli samobójczych i tendencji suicydalnych

- agresji i przemocy

 

W tym samym dniu odbyło się również spotkanie dla rodziców na temat „Rola rodziców w drodze ku dorosłości”. Prowadząca zwróciła uwagę na specyfikę okresu dojrzewania, na szczególne potrzeby, wyzwania i problemy jakie wiążą się z tą fazą rozwoju. Uwrażliwiła rodziców na sygnały ostrzegawcze obserwowane w zachowaniu młodzieży, które mogą świadczyć o tym, że potrzebuje ona wsparcia rodziców.

18.11.2016 Kwia...
18.11.2016 Kwia...
18.11.2016 Kwia...

Attachments:
FileDescriptionFile sizeCreated
Download this file (procedury Bychawa1.docx)procedury Bychawa1.docx 1127 kB2016-11-29 15:47